Cēsu Pils parks
 
 
» Pastaiga pa parku » Skulptūra "Zvejnieks ar samu"

Skulptūra "Zvejnieks ar samu"
 Parka dominante ir dīķis, kurš izveidots apkārtnes reljefa zemākajā vietā. Tā forma ir kompakta un ūdens virsma aizņem apmēram 1,2 ha (parka kopējā platība 6,8 ha).

1961.gadā dīķa centrā, kur jau agrāk ir bijusi skulptūra, uztādīta dekoratīva Andreja Jansona veidota skulptūra-strūklaka "Zvejnieks ar samu". Tā ir jaunekļa figūra ar lielu zivi, kura no mutes šļāc laukā ūdens strūklu.

Tēlnieks Andrejs Jansons (1937. gada 16.janvāris - 2006.gada 16. decembris)  ir izcilā tēlnieka Kārļa Jansona dēls. Andreja ievērojamākie darbi ir kapu pieminekļi, kurus viņš ir veidojis dažādām personām, kā arī viņš ir veidojis Cēsu pils parka dīķī esošo skulptūru. Andrejs Jansons ir atjaunojis sava tēva Kārļa Jansona veidotos pieminekļus, kas tika iznīcināti padomju laikos, to skaitā ir Lāčplēsis un Melnais Bruņinieks (Jelgava), Latgales Māra (Rēzekne), Balvu Staņislavs. Andrejs ir rakstījis arī Cēsu novada presē, pētījis Latvijas Brīvības cīņu vēsturi, kas saistītas ar Cēsīm. Līdzautors grāmatai „Cēsu grāmata”.

Atpakaļ ...

Printēt