Cēsu Pils parks
 
 
» Pastaiga pa parku » Kārļa kalns

Kārļa kalns
 Kārļa kalnā Karls fon Zīverss savulaik pēc talkām cienājis zemnieku sētu saimniekus, bet jaunieši dejojuši pļavās. Šobrīd te atrodas romantiska lapene, kas ir iecienīta laulību ceremonijas vieta.

Paugura virsotnē atrodas Grāfa Karla Gustava fon Zīversa krūšutēls, kuru savulaik 1908.gadā uzstādīja grāfa dēls Emanuels fon Zīverss. To līdz ar lapeni atjaunoja un vēsturikajā vietā uzstādījā 2011.gada rudenī.

Melnajā marmorā iekalts teksts vācu un krievu valodās vēsta:

„Pieminekli šī parka veidotājam Karlam Zīversam patiesā cieņā un maigā mīlestībā velta viņa dēls, senators un virshofmeistars grāfs Emanuels Zīverss. Piemineklis uzstādīts uz šī paugura, ko pats grāfs Karls nosaucis savā vārdā par Kārļa kalnu, uz kura viņš tolaik tik ierastajās „talkās” cienāja ar pusdienām vecos Cēsu pilsmuižas un Dukuru muižas zemnieku sētu saimniekus un to sievas laikā, kamēr zemnieku jaunieši dejoja netālajā zaļajā pļavā. Pie tam grāfs Karls ar savu radošo talantu iecerēja piesaistīt Dukuru bagātīgos avotus, lai savam parkam izveidotu pašrocīgi zīmētu lielu dīķi, kura virsmā varētu atspoguļoties gleznainās ordeņa pilsdrupas.”Atpakaļ ...

Printēt