Cēsu Pils parks
 
 
» Pastaiga pa parku » Cēsu Viduslaiku pils

Cēsu Viduslaiku pils
 Ap 1213.gadu, iepretim Riekstu kalna pilskalnam, Zobenbrāļu ordenis uzsāka pašreiz redzamās pils būvniecību. Rezultātā, 13.gadsimtā Cēsīs cieši blakus atradušās divas pilis – vendu jeb Veccēsu pils un Zobenbrāļu ordeņa jaunuzceltā mūra pils, kas veidojušas nozīmīgu dubultu nocietinājumu.

Cēsu pils ir viens no ievērojamākajām viduslaiku vēstures un arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Lai arī pils bijusi apdzīvota līdz pat 18.gadsimta sākumam, tās vēsturē nozīmīgākais ir viduslaiku periods, kad tā ir bijusi ļoti svarīgs Vācu ordeņa atbalsta punkts Baltijā. Šajā laikā Cēsu pilī rezidējuši vairāki Vācu ordeņa Livonijas atzara mestri, šeit sasauktas ikgadējās ordeņa kapitula sanāksmes, kā arī pulcināta mestra iekšējā padome.

Šobrīd Cēsu Viduslaiku pils ir viens no iecienītākajiem Latvijas tūrisma objketiem. Gan pašā pilī, gan arī pils dārzā regulāri notiek pasākumi - brīvdabas koncerti, teātra izrādes, kā arī jau par tradīcu kļuvušie Viduslaiku svētki maija nogalē un Vēsturisko filmu skate augusta vidū.

Vairāk informācijas www.muzejs.cesis.lv

Atpakaļ ...

Printēt